posledná zmena stránky: utorok, 12. októbra 2004 22:20 hod.

Aktuality (šk.rok 2003/2004):

Výsledky klasifikačnej porady za 2. polrok školského roka 2003/2004 konanej 24. júna 2004.

Supercyklista a Supervodič konaný od 24. mája do 28. mája 2004

Olympijský deň na školskom dvore Strednej priemyselnej školy v Snine konaný 26. mája 2004

Výsledky klasifikačnej porady za 1. polrok školského roka 2003/2004 konanej 22. januára 2004.

Víťaz Prešovského kraja je zo Strednej priemyselnej školy v Snine

Záver kalendárneho roka 2003 bol pre SPŠ v Snine v súťaživosti žiakov úspešný. Stredná priemyselná škola v Snine sa každoročne zapája do súťaží ZENIT, ktoré sú zamerané na oblasť strojárstvo, mikroelektroniku a programovanie.
     Školské kolá týchto súťaží prebiehali v dňoch 25. - 27. novembra 2003 a víťazi postúpili na krajské kolo.
     Systematická práca učiteľov so študentmi priniesla tohto školského roka ocenenia, z ktorých sa tešia nielen žiaci, ale aj učitelia.
     Krajské kolo ZENIT v mikroelektronike bolo dňa 9. decembra 2003 v Prešove a zúčastnili sa ho žiaci Patrik Príbytný a Dominik Siničák. Výrazný úspech dosiahol Patrik Príbytný, žiak 4.E triedy, ktorý sa umiestnil na 3. mieste, s celkovým počtom bodov 135. Hodnotila sa: teoretická časť, vstupný test, funkčnosť zapojenia, návrh plošného spoja, kvalita spájkovania a čistota vyhotovenia.
     Krajské kolo ZENIT v strojárstve bolo dňa 12. decembra 2003 v Prešove. SPŠ v Snine reprezentovali žiaci Matúš Hanc a Michal Skvašík a získali 5. a 8. miesto v kraji.
     V krajskom kole ZENIT v programovaní reprezentovali našu školu dňa 11. decembra 2003 v Prešove naši dvaja žiaci: Lukáš Krupa a Ľuboslav Vico. V náročnej konkurencii zvíťazil Lukáš Krupa, žiak 4.D triedy, ktorý získal 256 bodov a tým sa umiestnil v krajskom kole na 1. mieste a postupuje do celoslovenskej súťaže v Banskej Bystrici.
     Opäť sa potvrdilo, že náročná práca so žiakmi býva často korunovaná aj takýmto úspechom, ktorý sa tohto školského roka SPŠ v Snine podaril. Poďakovanie patrí žiakom a vyučujúcim, ktorí ich na tieto súťaže dôsledne pripravovali. Veríme, že tieto úspechy sa v blízkej budúcnosti zopakujú.

Lukáš Krupa (prvý zľava) počas súťaže:

Lukáš Krupa (prvý zľava) počas súťaže.

Školské kolá predmetových olympiád

Skupinka nervóznych študentov, mierne zamyslených a v duchu opakujúcich si neznáme slovíčka bola signálom, že niečo sa bude diať. A bola to pravda!
      V dňoch 15. a 16. decembra 2003 sa v Strednej priemyselnej škole v Snine organizovali školské kolá olympiády v anglickom a nemeckom jazyku. Súťaž začínala slávnostným otvorením a vyžrebovaním si poradového čísla. Potom nasledoval test, ktorý bol zameraný na gramatiku a slovnú zásobu. Po tejto časti sa žiaci museli sústrediť na posluch s porozumením a na čítanie s porozumením. Zaujímavá bola časť, kedy súťažiaci museli podľa obrázku vytvoriť príbeh a nakoniec sa naplno prejavila kreativita, nápaditosť a komunikačná schopnosť v rolovej hre na danú tému.
      Odpovede žiakov pozorne počúvala trojčlenná komisia, ktorá nakoniec rozhodla o umiestnení:

- olympiáda v anglickom jazyku:
   1.miesto - Róbert Griščík - 4.A
   2.miesto - Michaela Sejnová - 4.B
   3.miesto - Ivan Ivanco - 3.E

- olympiáda v nemeckom jazyku:
   1.miesto - Jaroslav Kurťak - 2.A
   2.miesto - Zuzana Palašievičová - 3.D
   3.miesto - Mário Chudík - 4.D

Víťazom srdečne blahoželáme a prví postupujú do regionálneho kola.

Predmetové olympiády sú nevyhnutnou súčasťou výchovno - vzdelávacieho procesu a sú vhodnou motiváciou pre žiakov. Mladí ľudia si čoraz viac uvedomujú nevyhnutnosť ovládania svetových jazykov a práve aj takého aktivity sú pre ne dostatočnou výzvou, aby na sebe pracovali čoraz viac a viac. Vedenie SPŠ v Snine podporuje zdravú súťaživosť žiakov a vyslovuje poďakovanie všetkým súťažiacim a vyučujúcim, ktorí ich na olympiády systematicky pripravovali.

Výsledky školského kola ZENIT v strojárstve konaného dňa 27. novembra 2003

Tabulka umiestnenia ziakov

Vyhodnotenie súťaže SLOVENČINA MOJA konanej dňa 11. novembra 2003

Súťaže sa zúčastnili žiačky Š. Kuncová (3.B) a A. Makajová (4.B), pedagogický dozor – Mgr. S. Savková