Stredná priemyselná škola v Snine

Olympijský deň na školskom dvore Strednej priemyselnej školy v Snine

Ráno 26. mája 2004 sa na školský dvor Strednej priemyselnej školy výnimočne sústredili väčšie či menšie skupinky žiakov, nervózne prešľapujúc a zvedavo obzerajúc si svojich súperov.

Stredná priemyselná škola v Snine pripravila spoločne so žiakmi Odborného učilišťa internátneho v Snine olympijský deň. Tento deň sa niesol v znamení hesla Atletický štvorboj pre šport, toleranciu a fair play a bol organizovaný v rámci celoeurópskeho projektu z príležitosti roku výchovy prostredníctvom športu.

Cieľom tohto projektu, z ktorého sme realizovali sekvenciu č. 3 – Všetci sme rovnakí – spoločné podujatie s hendikepovanými deťmi, je šíriť pozitívne ľudské hodnoty, myšlienky čestnosti a spolupatričnosti medzi deťmi, viesť deti k tolerancii, k vzájomnému rešpektovaniu sa a celkovo zvýšiť záujem o aktívny pohyb.

Tento vopred stanovený cieľ sa nám podarilo naplniť do poslednej bodky. O čom svedčia zábery, ktoré sú dôkazom, že každý zúčastnený dýchal športom a keď momentálne nešla „jeho“ disciplína, tak všetkými možnými a nemožnými prostriedkami podporoval ostatných.

Štart chlapcov na 1000 m

Organizátori olympijského dňa – Mgr. Ján Mucka a Anna Mišková, rozdelili aktivity do dvoch oblastí – prvá hlavná časť dňa bola zameraná na atletický štvorboj , ktorý tvorili disciplíny:

-         beh na 100 m chlapci a dievčatá,

-         beh na 500 m dievčatá, beh na 1000 m chlapci,

-         hod granátom,

-         skok do diaľky.

Prví víťazi -  spokojní a vyčerpaní - v cieli

Druhou časťou bola doplnková časť, kde prebiehali súťaže v futbale a vo volejbale.

Futbaloví nadšenci nič nedarovali svojmu súperovi

Športové dopoludnie ubehlo veľmi rýchlo a nastal čas oceňovania najlepších.

Body sa pripisujú, počítajú, ale aj zo všetkých strán kontrolujú a volí sa vhodná taktika

Všetci, ktorí sa zúčastnili boli v duchu olympizmu víťazmi, ale na stupienok víťazov vystúpili:

-         kategória chlapcov:   1. miesto – Piteľ – SPŠ

2. miesto – Šompľak – SPŠ

3. miesto – Kováč – SPŠ

4. miesto – Kolcun – SPŠ

5. miesto – Zajac - OUI

-         kategória dievčat:   1. miesto – Tolvajová – OUI

2. miesto – Jakicová – SPŠ

3. miesto – Cariková – SPŠ

4. miesto – Mitrová – OUI

5. miesto – Packová – SPŠ

Odovzdávanie ocenení tým najlepším

Žiaci Strednej priemyselnej školy v Snine spoločne so žiakmi zo Odborného učilišťa internátneho v Snine spolu so svojím pedagogickým dozorom sa otvorene a nahlas prihlásili k pozitívnym ľudským hodnotám, a to je záverečné krédo dňa, ktorý sa výrazne zapíše do histórie obidvoch škôl. A snáď sa položil základ dlhodobejšej spolupráce, ktorá je potrebná aj na poli športu.

PaedDr. Alena Romanová                                                     Ing. Ján Harmaňoš

zástupkyňa riaditeľa školy                                                   riaditeľ SPŠ v Snine