posledná zmena stránky: pondelok, 19 apríla 2004 08:32 hod.

home ] späť ]

Kritériá na prijatie žiakov pre školský rok 2004/2005

Na základe Vyhlášky MŠ SR č. 725/2002 Z. z. zo dňa 18. decembra 2002, ktorou sa mení a dopĺňa Vyhláška MŠ SR č. 145/1996 Z. z. o prijímaní na štúdium na stredných školách v znení Vyhlášky č. 437/2001 Z. z. podľa § 4 odsek 2 a Vyhlášky č. 6/2004 vydávame tieto jednotné kritéria pre oba termíny prijímacích skúšok.

Prijímacie skúšky sa budú konať v prvom termíne dňa 3. mája 2004 a v druhom termíne dňa 6. mája 2004.

Budeme prijímať žiakov do 5 tried v študijných odboroch: strojárstvo (grafické systémy ), elektrotechnika (automatizačná technika), technické a informatické služby (strojárstvo), doprava (prevádzka a údržba cestných vozidiel) a prevádzka a ekonomika dopravy (colná deklarácia).

Do každej triedy môže byť prijatých najviac 30 žiakov. Žiaci budú písomne pozvaní na ten termín prijímacej skúšky, ktorý si vyznačili v prihláške.

1.   Každý prihlásený žiak bude hodnotený podľa priemerného prospechu dosiahnutého za posledné  4 ročníky  ZŠ z predmetov SJL, CUJ, DEJ, ZEM, MAT, PRIR, FYZ a CHE takto:
od priemerného prospechu

od priemerného prospechu po priemerný prospech počet bodov
1,00 1,50  50
1,51 1,70  40
1,71 1,90  30
1,91 2,20  20
2,21 2,50  10
  nad 2,51    0

2. Úspešní riešitelia predmetových olympiád (MAT, FYZ, CHE, cudzie jazyky a pod.), ktorí predložia o tom potvrdenie, dostanú naviac 5 bodov za umiestnenie v okresnom a 10 bodov za umiestnenie vo vyššom kole.

3.  Žiaci, ktorí získajú na základe výsledkov zo ZŠ aspoň 50 bodov (t. j.  priemerný prospech do 1,50)  alebo aspoň 40 bodov (t. j.  priemerný prospech do 1,70)  a v MONITORE 2004 v oboch predmetoch budú mať aspoň 60% úspešnosť budú prijatí bez prijímacích skúšok. Takto možno prijať do každej triedy najviac 30 žiakov. V prípade väčšieho záujmu rozhodne lepší prospech z profilových predmetov na ZŠ,   t. j.  SJL a MAT.

4.  Ostatní žiaci budú konať prijímaciu skúšku formou testu z predmetov  slovenský jazyk a literatúra a matematika, každý v trvaní 60 minút.

5.  Na prijímacích skúškach bude každý predmet hodnotený max. 100 bodmi. Ak žiak v predmete dosiahne menej ako 30 bodov, tak neprospel a nemôže byť prijatý.

6.  Žiaci, ktorí majú zmenenú pracovnú schopnosť (a predložia o tom potvrdenie od posudkového lekára), budú pri  rovnosti bodov uprednostnení. Takýto žiak nemôže byť prijatý do odboru doprava.

7.  Po druhom termíne prijímacích skúšok (6. mája 2004) sa vyhotovia zoznamy, kde budú žiaci zoradení podľa súčtu dosiahnutých bodov za prospech v ZŠ, za predmetové olympiády a z prijímacích skúšok. V prípade rovnosti súčtu bodov o poradí rozhodne lepšie hodnotenie testu z matematiky na prijímacích skúškach. V prípade rovnosti bodov z matematiky rozhodne hodnotenie testu zo slovenského jazyka a literatúry na prijímacích skúškach.

8. Zoznamy budú zverejnené najneskôr 10. mája 2004 a v nich budú výsledky prijímacieho konania. Žiakom, ktorí splnili podmienky pre prijatie, bude vydané rozhodnutie o prijatí na štúdium.

9. Prijatí žiaci sa musia spolu so zákonným zástupcom zúčastniť na zápise, ktorý je stanovený na dni 24. a 25. mája 2004 od 7,30 do 15,30 hod. Pritom musia predložiť zápisný lístok vydaný základnou školou. Žiakom, ktorí sa nezúčastnia na zápise, bude zrušené rozhodnutie o prijatí a prijatie bude ponúknuté ďalším uchádzačom podľa poradia.

10. V prípade nenaplnenia počtu žiakov v triedach sa rozhodne o termíne ďalšej prijímacej skúšky do 31. mája 2004 a bude to oznámené na výveske školy.

Kritériá boli prerokované a schválené pedagogickou radou dňa 10. februára 2004 a bola s nimi oboznámená Rada školy pri SPŠ v Snine na svojom zasadnutí a Školské výpočtové stredisko v Michalovciach.

V Snine dňa 9. februára 2004

Ing. Ján Harmaňoš, riaditeľ školy